שנת הלימודים התחילה, שמחנו מאד לראות את הילדים ולהתחיל להכנס לשגרה מבורכת.

רצינו לספר ולעדכן על עניינים שונים שהתחדשו ומתרחשים כעת:


1. קלטנו השנה אנשי צוות חדשים, חלקם צעירים בגיל וחלקם מנוסים בתחומם.

אנחנו מברכים את עדי רודן שמחנכת יחד עם דנה את חבורת ברי לבב (א), נעם גולדפישר שהייתה מורה להוראה מתקנת ונכנסה לחנך יחד עם טל את חבורת מגלי דרך ארץ (ג), את עדי בוסקילה שהצטרף גם הוא לצוות של ג', את אחמד שיח יוסף שנכנס כמחנך חבורת מאמצי הכבוד (ד') ומורה לאנגלית, את עדן פלד שנכנס לחנך יחד עם רות את מוצאי העצמיות (ח') וללמד חקלאות ושיעורי בנים בחבורות שונות, את רז אור שיעבוד עם חלק מהחבורות בבנייה בחוץ, את אלעד יפרח שמלמד השנה אמנות בחבורות ג-ד-ו, את אפרת עשירי שמלמדת תיאטרון בחבורות רבות, את נעה חיננזון שמלמדת מדעים ב-ח', את ענבל ברקוביץ' ושני שוורץ שנכנסו ללמד את שעות השילוב והזכאות, את רפי שנייר שמלמד רישום בח'-ט' ואת תדהר שחר שמלמד מתמטיקה בז-ח, והמורה הכי צעיר שלנו- אבינעם גלעד שלומד בכיתה י"ב והינו בוגר שלנו- מלמד שיעור בחירה תכנות בשפת "פייתון" בכיתות ח-ט.


סה"כ: 14 אנשי צוות חדשים! חלקם במשרה מלאה וחלקם באים לשיעורי בחירה או מס' ימים מצומצם בשבוע.


ברוכים הבאים לכל התלמידים החדשים והוריהם, ולכל אנשי הצוות החדשים. ברוכים הנמצאים לכל הוותיקים יותר- ילדים, הורים וצוות.


2. שיפרנו ונמשיך לשפר את מתקני החצר שלנו. נוספו ספסלים ושולחנות חוץ במקומות שונים, קנינו לחורשה מתקני "נינג'ה" אותם פורסים בשיעורים עם מורה בחוץ (לא בהפסקה ללא השגחה), נבנה נול אריגה גדול ובקרוב ניתן יהיה לארוג בו בהפסקות, נבנה עוד משטח בטון ונקנה עוד שולחן פינג-פונג שמצטרף לאחד נוסף.
3. הכנו בעזרת ילדים וטרקטור שטח אדמה חדש, ליד החורשה, שבו תוקם בשיעורים עם עדן גינה קהילתית בית ספרית. יהיו בה ירקות ועלים שונים, וייבנו סביבה איזורי עבודה ומדורה.


4. בזכות המצב אנחנו נאלצים למצוא פתרונות יצירתיים ללמידה, ו"נאלצים" למצוא פתרונות גם בחוץ. זה ממש נהדר ופותח אפשרויות חדשות ומבורכות. לעתים זה גם מורכב אבל בסה"כ התחושה היא שהילדים הרבה יותר בחוץ.


חבורת המיטיבים (ו') לומדים באופן קבוע בבית המוסיקה בפנים ובחוץ.5. יש לנו כיתה חדשה! כיתת גוונים- ללימודי מלאכה. הכיתה נמצאת בצמוד לכיתת אמנות, ומבנה המשרדים במעלה צביה הפך להיות בחלקו מתחם אמנויות.6. יש לנו כיתה אחת-כיתה ח' שעברה שיפוץ נרחב במסגרת תוכנית M21. חלל הכיתה הוגדל ונרכש ריהוט חדש במימון משרד החינוך. הכיתה כוללת שני שולחנות עגולים ושלושה שולחנות עמידה, שמאפשרים אקולוגיות שונות בתוך חלל הכיתה. זה מתגלה כדבר מוצלח ביותר.


7. לגבי הקורונה: החלטנו בקיץ שנעשה מאמץ להפעיל את התבנית כמה שיותר בלמידה פיזית, מתוך המחשבה שמפגש פנים אל פנים (בין הילדים לבין עצמם ובינם לבנינו) חשוב מאוד עבורם ועבורנו. לצורך כך הגדלנו את כוח האדם וחילקנו באופן פיזי את החבורות לשני חללים. במהלך שעות הלמידה הילדים לומדים בשתי קבוצות כאשר הם בתוך חלל סגור. בחוץ יש פעילויות יחד.


8. לגבי ההמשך: השבוע נתכונן יחד עם הילדים לתקופה שבין החגים בה נפגש בזום. נשמע מהם מה עבד ומה לא עבד בשנה שעברה ונשתדל ככל יכולתנו להתאים את הלמידה מרחוק. אחרי החגים בהתאם למצב במדינה נתכנן את צעדינו. כאמור השאיפה שלנו היא לפגוש פיזית את הילדים בכל הימים ובכל שעות הלימודים..


9. עדכון לגבי מפגש אחוות ההורים (מנהיגות הורים \ ועד הורים \ פורום הורים)-

מצ"ב עדכון נפרד על פגישה שנערכה ביום שני בערב.

אנחנו מאחלים לכולכם שנה טובה, למרות ועל אף המצב,

מאחלים בריאות טובה, זמנים משמעותיים, אהבה ושמחה.אנחנו כאן לכל תקשורת,

אורי, עומר ורות

בשם צוות התבנית.

195 צפיות